• EKOLAS

Firma EKOLAS powstała w 1993 roku.
Na początku główną specjalnością było projektowanie i urządzanie terenów zielonych.
Z czasem została zorganizowana szkółka roślin ozdobnych na potrzeby własne,
która z każdym rokiem rozrastała się zajmując obecnie pierwszoplanową
i podstawową rolę w działalności firmy.

Specjalizujemy się w roślinach pszczelarskich.
Zaczęło się od osadzania swoich posesji roślinami miododajnymi na potrzeby własnej pasieki. Okazało się że nie jest tak prosto znaleźć w Polsce gatunki i kultywary odpowiednich roślin.
Stąd powstał pomysł zebrania kolekcji , a potem ich rozmnażania.

Był to strzał w dziesiątkę. Zapotrzebowanie na naszą produkcję przeszło wszelkie oczekiwanie. I z trudem udaje się zapewnić pełen asortyment i ilości roślin. Trzeba zaznaczyć że wiele pierwszych eksponatów służących w tej chwili jako mateczniki produkcyjne zgromadziliśmy dzięki olbrzymiej pomocy i życzliwości wielu pszczelarzy.

Zawsze służył pomocą Instytut Pszczelnictwa z Puław z profesorem Jabłońskim na czele, jak też dr. Adam Wołk z Instytutu Gleboznawstwa którego pasja z jaką zajmuje się roślinami jest wprost niesamowita i która oczywiście i nam się także udzieliła. Poznanie natomiast pana Eugeniusza Buczyńskiego z Wierzonki koło Poznania zaowocowało powstaniem unikalnej kolekcji lip którą wciąż gromadzimy.

W taj chwili Lipa jest głównym drzewem produkowanym w naszej szkółce. Prowadzimy też prace selekcyjne nad odmianami i mieszańcami lip oparte w większości na naturalnych siewkach które wykazują bardzo zróżnicowane cechy Większość produkcji można zamówić wysyłkowo .Można także indywidualnie zamówić wyprodukowanie unikalnych egzemplarzy nie będących aktualnie w ofercie.

Copyright ©2024 ekolas.pl - Design by Top 10 Binary Options
f t g m